KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsning 10827476
nr 1082 7476
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsning, James Coignard (1925-2008), signerad, 68/90, bladets mått: 67x51
Kondition: skadad
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop:
800 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 9 januari 2017
kl 18:51:08
800 kr
450 kr
500 kr (Budbetjänt)
600 kr
700 kr (Budbetjänt)
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
1.000 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.400 kr
James Coignard
Läs mer om James Coignard